inhalěrować

z Wikisłownika
Zur Navigation springen Zur Suche springen

inhalěrować

inhalěrować(hornjoserbšćina)[wobdźěłać]

werb[wobdźěłać]

wosoba singular dual plural
1. inhalěruju inhalěrujemoj inhalěrujemy
2. inhalěruješ inhalěrujetej (-taj) inhalěrujeće
3. inhalěruje inhalěrujetej inhalěruja (inhalěruju)
aspekt ip
transgresiw inhalěrujo, inhalěrujcy, inhalěrowawši
prezensowy particip inhalěrowacy
preteritowy particip inhalěrowany
ł-forma inhalěrował, inhalěrowała, inhalěrowało,
dual: inhalěrowałoj, plural: inhalěrowali (inhalěrowałe)
werbalny substantiw inhalěrowanje


preteritum
wosoba singular dual plural
1. inhalěrowach inhalěrowachmoj inhalěrowachmy
2. inhalěrowaše inhalěrowaštej inhalěrowašće
3. inhalěrowaše inhalěrowaštej inhalěrowachu
imperatiw
wosoba singular dual plural
1. inhalěrujmoj inhalěrujmy
2. inhalěruj inhalěrujtej (-taj) inhalěrujće
3. inhalěruj, njech inhalěruje inhalěrujtej (-taj) njech inhalěruja (inhalěruju)

Ortografija

Dźělenje słowow: in-ha-lě-ro-wać

Wurjekowanje

IPA: inhal'iʀɔu̯aʧ

Semantika

Woznamy:

[1] 'Kedźbu! Tute hesło je zarodk. Wone bu awtomatisce z tekstoweho korpusa generowane a njebu hišće kontrolowane. Tež ortografija móže być zestarjena.

Dalše wujasnjenja:

Imperfektiwne inhalěrowaše je 0x dokładźene, inhalěrowa (móže tež něšto druhe być) 0x.


Přełožki[wobdźěłać]