makulěrować

z Wikisłownika
Zur Navigation springen Zur Suche springen

makulěrować

makulěrować(hornjoserbšćina)[wobdźěłać]

werb[wobdźěłać]

wosoba singular dual plural
1. makulěruju makulěrujemoj makulěrujemy
2. makulěruješ makulěrujetej (-taj) makulěrujeće
3. makulěruje makulěrujetej makulěruja (makulěruju)
aspekt ip
transgresiw makulěrujo, makulěrujcy, makulěrowawši
prezensowy particip makulěrowacy
preteritowy particip makulěrowany
ł-forma makulěrował, makulěrowała, makulěrowało,
dual: makulěrowałoj, plural: makulěrowali (makulěrowałe)
werbalny substantiw makulěrowanje


preteritum
wosoba singular dual plural
1. makulěrowach makulěrowachmoj makulěrowachmy
2. makulěrowaše makulěrowaštej makulěrowašće
3. makulěrowaše makulěrowaštej makulěrowachu
imperatiw
wosoba singular dual plural
1. makulěrujmoj makulěrujmy
2. makulěruj makulěrujtej (-taj) makulěrujće
3. makulěruj, njech makulěruje makulěrujtej (-taj) njech makulěruja (makulěruju)

Ortografija

Dźělenje słowow: ma-ku-lě-ro-wać

Wurjekowanje

IPA: makul'iʀɔu̯aʧ

Semantika

Woznamy:

[1] 'Kedźbu! Tute hesło je zarodk. Wone bu awtomatisce z tekstoweho korpusa generowane a njebu hišće kontrolowane. Tež ortografija móže być zestarjena.

Dalše wujasnjenja:

Imperfektiwne makulěrowaše je 0x dokładźene, makulěrowa (móže tež něšto druhe być) 0x.


Přełožki[wobdźěłać]